Premierul Ludovic Orban: Guvernul are în plan noi investiții pentru securitatea energetică a României

Premierul Ludovic Orban: Guvernul are în plan noi investiții pentru securitatea energetică a României
România va aloca, în următorii şapte ani, un miliard de euro, din fonduri europene
Prim-ministrul se va afla începând cu ora 15.00 în vizită de lucru la Societatea Națională Transgaz. Alături de acesta va fi secretarul general al Guvernului, Antonel Tănase. La finalul vizitei, premierul va face declarații de presă care vor fi livetext pe realitatea.net.
Premierul Ludovic Orban a anunțat, în programul economic al PNL, că România va aloca, în următorii şapte ani, un miliard de euro, din fonduri europene, pentru proiecte care vizează înfiinţarea de distribuţii de gaz la nivelul localităţilor, permiţând dublarea numărului de gospodării racordate.
Sursa: Realitatea Financiara
Citește și:
- 09:34 - Țara din Europa unde șoferii dau buzna doar ca să facă plinul. „Turismul la pompă” explodează la granițe
- 14:16 - România, printre puținele țări din UE unde benzina s-a ieftinit în aprilie. Situația motorinei
- 10:23 - Cât costă benzina și motorina luni, 25 mai. Unde găsesc șoferii cel mai ieftin carburant
- 09:26 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „România riscă să plătească miliarde pentru proiecte nucleare fără strategie și fără garanții reale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News














