AZI, ora 18:00 – Culisele Statului Paralel: NOI dezvăluiri din privatizarea Petrom

AZI, ora 18:00 – Culisele Statului Paralel: NOI dezvăluiri din privatizarea Petrom
Cum s-a negociat la Viena vânzarea Petrom, cine a stat la masă și la ce hotel de lux s-au purtat discuțiile
Continuăm seria dezvăluirilor explozive despre privatizarea Petrom. Cum s-a negociat la Viena vânzarea Petrom, cine a stat la masă și la ce hotel de lux s-au purtat discuțiile. Ce răspunde Guvernul despre cele 8 procente pe care angajații trebuie să le cumpere.
Cum au fost păcăliți angajații să intre în Asociația lui Luca și mai apoi să devină acționari la Romexterra Bank. Vasile Blaga și alte nume importante, acționari la banca sindicaliștilor. Care este povestea redevențelor și de ce nu are nimeni curaj să le mărească. De ce a promis Ponta că le mărește si apoi s-a făcut că plouă.
Ce rol a avut Călin Popescu Tăriceanu în subtierea actiunilor statului la Petrom. Ce concluzii a tras comisia senatorială care a cercetat privatizarea. Cine a avut interesul să lase România fără industria petrochimică. Ce se întâmplă cu rezervele de gaze și ce riscă țara noastră! Petrom bate cu pumnul în masa, iar România este pusă la colț! Cele mai tari dezvăluiri numai la Culisele statului paralel, cu Anca Alexandrescu de la ora 18.
Citește și:
- 18:53 - Daniel Zamfir cere renunțarea la ROBOR după amenda uriașă primită de bănci
- 14:50 - Zece bănci, sancționate cu 3,7 miliarde lei pentru manipularea ROBOR. Cea mai mare amendă din istoria sistemului bancar
- 11:47 - Avocatul Gheorghe Piperea susține că manipularea indicelui ROBOR ar putea obliga băncile să restituie sume importante clienților - VIDEO
- 20:54 - Bătaie de joc pe bani publici. S-au pompat 12 miliarde de lei, dar hidrocentrala de la Răstolnița nu funcționează - VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News














