Cîţu: Schimbarea guvernării a readus România în atenţia investitorilor

agerpres_12031422-florin-citu-pnl-orban
Ministrul Finanţelor, Florin Cîţu, anunţă că are, la Viena, trei zile de discuţii cu investitori din toată lumea. ”Schimbarea guvernării a readus România în atenţia investitorilor”, a transmis Cîţu.”Astăzi am început la Viena trei zile de discuţii cu investitori din toată lumea interesaţi de România. Schimbarea guvernării în noiembrie anul trecut a readus România în atenţia acestor investitori”, a scris, marţi, pe Facebook, Florin Cîţu.Potrivit acestuia, ”competiţia pentru capital este acerbă, nu doar cu ţările din regiune”.”De aceea am venit să arat că România a schimbat direcţia şi investiţiile în ţara noastră nu mai sunt penalizate sau suprataxate aşa cum au facut socialiştii în ulitmii trei ani. V-am promis lucruri fantastice pentru România/români şi aşa vom face”, a mai scris Cîţu.
Citește și:
- 16:24 - Stat vs. Privat: Antreprenorii cer reformă urgentă în fața privilegiilor salariale din sectorul bugetar
- 15:54 - Sindicatele din Sănătate amenință cu proteste masive, revoltate de proiectul legii salarizării: „Inechitabilă, incompletă și profund defavorabilă”
- 12:53 - Când ești obligat să permiți accesul asociației de proprietari în apartament și ce riști dacă refuzi
- 10:47 - Becuri care pâlpâie, electrocasnice care se defectează. Un sibian a forțat ANRE să sancționeze distribuitorul de energie și a schimbat regula jocului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News














