PROTESTE la mai multe Case de Pensii din țară - Angajații vor salarii mai mari
26 oct. 2023, 11:46
Actualizat: 26 oct. 2023, 11:46

PROTESTE la mai multe Case de Pensii din țară - Angajații vor salarii mai mari
Articol scris de Scris de Realitatea Financiara
Protest al angajaților din casele de pensii
Angajații de la mai multe Case județene de Pensii, instituții din subordinea Ministerului Muncii, au început joi proteste spontane.
Protest al angajaților din casele de pensii, joi. Aceștia sunt nemulțumiți că nu le-au mai crescut salariile de circa 7 ani și că acestea sunt sub nivelul celor din Casa Națională de Pensii.
Protestul a început la Teleorman, Alba, Dolj, Vrancea, Sălaj. Angajații au ieșit în mod spontan în stradă, alăturându-se unui val de proteste care a cuprins întreaga țară.
Citește și:
- 20:16 - Subiectul Realitatea PLUS ia amploare majoră în presa internațională. După jurnaliștii americani, cei italieni preiau cazul deciziei CNA și trag semnalul de alarmă
- 10:38 - Eugen Rădulescu (BNR), verdict dur pentru administrația americană: Cum să nu intuiești închiderea Strâmtorii Ormuz? Nimic nu putea fi mai previzibil
- 20:42 - În ce țară se află cei mai stresați angajați din Europa? Date surprinzătoare despre piața muncii din România
- 19:59 - Apare o nouă pensie în România. Sistemul este inspirat din modelul american, unde contribuabilul ia deciziile principale
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News











